п'ятниця | 10 вересня 2010
Реєстрація  

Опитування

Матеріали сайту Держкомпідприємництва Вам потрібні для:
розв'язання спірних питань, які у Вас виникають з державними органами влади чи іншими суб'єктами господарювання
започаткування власної справи
ознайомлення з законодавчою базою у сфері підприємництва
отримання новин у сфері бізнесу
написання статті, реферату, диплому
інше
Відповісти
  Результати Архів 






Головна » Регуляторна політика » Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на опрацювання до Комітету » Погодження Держкомпідприємництвом регуляторних актів




Рішення № 716 від 29.07.2010 р. про відмову у погодженні проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику порушення суб'єктами господарювання - кінцевими споживачами в Україні зобов'язань за гарантіями щодо використання у заявлених цілях імпортованих товарів, що підлягають державному експортному контролю"
версія для друку
30.07.2010

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

від 29.07.2010 № 9697

 

 

Рішення716 від 29.07.2010 р.

про відмову у погодженні проекту регуляторного акта

 

 

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва у відповідності до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»

 

розглянув:

 

проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику порушення суб’єктами господарювання – кінцевими споживачами в Україні зобов’язань за гарантіями щодо використання у заявлених цілях імпортованих товарів, що підлягають державному експортному контролю» (далі – проект Постанови), а також документи, що надаються до нього, подані листом Держекспортконтролю від 20.04.2010 № 1034/22-10.

 За результатами здійснення аналізу редакції проекту Постанови та відповідного аналізу регуляторного впливу на дотримання вимог статей 4, 5, 8 і 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»

 

встановив:

 

проектом Постанови передбачається затвердити Критерії, за якими оцінюється ступень ризику порушення суб’єктами господарювання – кінцевими споживачами в Україні зобов’язань за гарантіями щодо використання у заявлених цілях імпортованих товарів, що підлягають державному експортному контролю (далі – проект Критеріїв), що дозволить здійснити розмежування суб’єктів господарювання за ступенями ризику порушень ними зобов’язань щодо кінцевого використання імпортованих в Україну товарів та одночасно визначити періодичність проведення планових заходів, пов’язаних з перевіркою фактичного використання товарів за призначенням їх кінцевими споживачами.

Проте, даний проект Постанови не може бути погоджений в запропонованій редакції з наступних причин.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон про контроль) орган державного нагляду (контролю) визначає у віднесеній до його відання сфері критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності.

Натомість, проектом Критеріїв пропонується визначити, що критерії встановлюються для оцінки порушення зобов’язань за гарантіями щодо використання у заявлених цілях імпортованих товарів.

Враховуючи зазначене, звертаємо увагу розробника на те, що назви проекту Постанови та проекту Критеріїв повинні бути приведені у відповідність до Закону про контроль.

Одночасно, абзацом другим пункту 1 проекту Критеріїв пропонується встановити, що одним із критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику суб’єктами порушення суб’єктами господарювання, є належність чи неналежність суб’єктів господарювання – кінцевих споживачів до суб’єктів господарювання, що зареєстровані в Держекспортконтролі як суб’єкти здійснення міжнародних передач товарів.

З огляду на необхідність встановлення чітких та однозначних критеріїв, пропонуємо із абзацу два пункту 1 проекту Критеріїв виключити слова «чи неналежність».

Слід також зазначити, що пунктом 6 проекту Критеріїв визначено, що планові заходи, пов’язані з вибірковою перевіркою фактичного використання товарів за призначенням їх кінцевими споживачами, здійснюється за місцем встановлення (використання) імпортованих товарів.

В той же час, статтею 4 Закону про контроль передбачено, що державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

Враховуючи зазначене, пропонуємо пункт 6 проекту Критеріїв викласти в такій редакції: «Планові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються з такою періодичністю:».

Крім того, вважаємо за доцільне в абзацах 2-4 пункту 6 проекту Критеріїв перед встановленою періодичністю доповнити словами «не частіше».

Одночасно, вбачаємо об’єктивну необхідність в доповненні проекту Критеріїв пунктом 7, який повинен містити назву центрального органу державного нагляду (контролю), уповноваженого здійснювати планові заходи державного нагляду (контролю) на підставі відповідних критеріїв.

Виходячи з вищевикладеного, проект Критеріїв потребує доопрацювання з урахуванням наданих зауважень.

Окрім зазначеного, звертаємо увагу розробника на необхідність дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі - Закон) під час підготовки та подання на розгляд і погодження проектів регуляторних актів.

Так, згідно вимог статті 7 Закону, регуляторні органи в обов’язковому порядку затверджують плани діяльності з підготовки ними проектів регуляторних актів. Однак, на час розгляду проекту Постанови встановлено, що інформація стосовно включення відповідного проекту до переліку проектів регуляторних актів Держекспортконтролю на поточний рік відсутня.

Слід також підкреслити, що при розробці проекту Постанови не повною мірою дотримано вимог статті 8 Закону та вимог Методики проведення аналізу регуляторного впливу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. № 308 (далі - Методика).

Обґрунтовуючи можливість досягнення цілей у разі прийняття регуляторного акта (пункт 5 аналізу регуляторного впливу), розробнику необхідно здійснити оцінку впливу зовнішніх факторів на дію акта з визначенням та порівнянням позитивних і негативних обставин, які можуть впливати на виконання вимог акта. При цьому, надається оцінка можливості впровадження та виконання вимог акта органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, а також наводиться характеристика механізму повної або часткової компенсації можливої шкоди у разі настання очікуваних наслідків дії акта і зазначається періодичність здійснення державного контролю та нагляду за додержанням вимог акта.

З огляду на викладене, запропонований для розгляду проект Постанови розроблено без дотримання вимог статті 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» в частині ефективності, оскільки не достатньо обґрунтовано досягнення внаслідок дії регуляторного акта максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів суб'єктів господарювання, громадян та держави.

З урахуванням вищевикладеного, керуючись частиною 5 статті 21 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

 

вирішив:

 

відмовити в погодженні проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику порушення суб’єктами господарювання – кінцевими споживачами в Україні зобов’язань за гарантіями щодо використання у заявлених цілях імпортованих товарів, що підлягають державному експортному контролю».

 

В.о. Голови                                                               С. Третьяков

 

 

 

 

 



Розробник: ЗАТ "Cофтлайн" (Україна)