Михайло Бродський: «Штрафи повинні бути – тоді підприємці розуміють свої огріхи - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
четвер | 16.08.2018
Державна регуляторна служба інформує

Михайло Бродський: «Штрафи повинні бути – тоді підприємці розуміють свої огріхи

26.03.2013
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

26 березня 2013 року на черговому засіданні Експертно-апеляційної ради було розглянуто 21 скаргу від підприємців. 14 з них отримала задовільну відповідь, а значить органи ліцензування зобов’язані скасувати рішення про анулювання їхніх ліцензій. Про виконання розпорядження Держпідприємництва, прийнятого на підставі рішення експертно-апеляційної ради, органи виконавчої влади мають повідомити Службу у десятиденний термін.


Під час розгляду скарг бізнесу на безпідставне анулювання ліцензії Держархбудінспекцією, голова експертно-апеляційної ради Михайло Бродський звернув увагу на розмір штрафів. Так, орган ліцензування наклав штраф на підприємство у розмірі 103 230 грн. за здійснення ним будівельної діяльності без ліцензії. Проте такі дії з боку органу ліцензування не є правомірними: рішення про анулювання ліцензій набирає чинності через 30 днів з дня його прийняття, а штраф виписали раніше цього терміну.

Михайло Бродський наголосив, що штрафи повинні бути як нагадування діяти правочинно. Проте і самі штрафи мають накладатися законно.

«Справа в тому, що підвищення штрафів – моя ініціатива. У Законі про містобудівну діяльність в перехідних положеннях ми підняли штрафи, щоб вони були суттєвими. Тому що на той момент вони були 85 грн. Коли були 85 – то ніхто навіть не штрафував. А штрафи повинні бути, адже тоді підприємці розуміють свої огріхи», - зазначив Михайло Бродський.

Арбітражним керуючим було залишено ліцензії, у зв’язку з тим, що їх анулювання було незаконним. Міністерство юстиції України вже не є органом ліцензування, а значить, не має права позбавляти ліцензій. Слід нагадати, що 19 січня стала чинною нова редакція Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (від 22.12.2011 № 4212-VI). Згідно з її положеннями, арбітражні керуючі мають півроку, починаючи з 19 січня 2013 року, щоб обміняти ліцензії на свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора). Дані вносяться до Єдиного реєстру арбітражних керуючих.


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів