Чи є підставою для переоформлення ліцензії зміна назви вулиці або номера будинку ? - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
середа | 18.07.2018
Дозвільна система та ліцензування > Ліцензування > Роз'яснення

Чи є підставою для переоформлення ліцензії зміна назви вулиці або номера будинку ?

14.11.2013
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

Згідно статті 16 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» підставою для переоформлення ліцензії є, зокрема, зміна місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи – підприємця.

Держпідприємництво України звернулось листом до Державної реєстраційної служби України з проханням повідомити чи є зміна назви вулиці або номера будинку зміною місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи – підприємця.

Державна реєстраційна служба України надала відповідь Держпідприємництву України зазначивши наступне.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» (далі - Закон про реєстрацію) Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі -ЄДР) створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Згідно із статтею 17 Закону про реєстрацію відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до ЄДР шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору.

Частинами другою та четвертою статті 17 зазначеного Закону встановлено перелік відомостей, які містяться в ЄДР щодо юридичної особи та фізичної особи - підприємця, зокрема, місцезнаходження юридичної особи, місце проживання фізичної особи - підприємця.

Місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (ст. 1 Закону про реєстрацію).

Місце проживання фізичної особи - житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо) у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово, що знаходиться за певною адресою, за якою здійснюється зв'язок з фізичною особою – підприємцем (ст. 1 Закону про реєстрацію).

Як вбачається із Правил надання послуг поштового зв’язку, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, поштова адреса зазначається в такій послідовності: найменування вулиці (проспекту, бульвару, провулку), номер будинку, квартири; найменування населеного пункту, району, області; поштовий індекс; країна призначення.

Отже, якщо в установчих документах юридичної особи містяться відомості про її місцезнаходження, то в разі зміни назви вулиці або номеру будинку така юридична особа має внести зміни до установчих документів, які пов’язані із зміною місцезнаходження в порядку, встановленому статтею 29 Закону про реєстрацію.

Зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР та не пов’язані із змінами до установчих документів, здійснюється відповідно до вимог статті 19 Закону про реєстрацію.

Державна реєстрація змін до відомостей про фізичну особу - підприємця, які містяться в ЄДР, зокрема, місця її проживання проводиться відповідно до вимог статті 45 Закону про реєстрацію.

 

 

 

 

Читайте також:

Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів