У Криму відбулося засідання Республіканської ради з питань розвитку підприємництва - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
субота | 21.04.2018
Крим

У Криму відбулося засідання Республіканської ради з питань розвитку підприємництва

31.01.2014
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

30 січня 2014 року в Раді міністрів АР Крим відбулося засідання Республіканської ради з питань розвитку підприємництва


У заході взяли участь керівники міністерств та республіканських комітетів, голови постійних комісій Верховної ради АР Крим, представники підприємницьких структур, громадських організацій, представник Держпідприємництва України в АР Крим Наталія Оніщенко, ЗМІ.

Учасники засідання обговорили питання, пов'язані з проблемами підприємців – автоперевізників (встановлення тарифів, компенсації вартості перевезень пільгових пасажирів, введення супутникового моніторингу, регулювання послуг на технологічному електротранспорті в курортних містах), виробників сільськогосподарської продукції та їх витрат на впровадження зрошуваного землеробства.

Широкий резонанс присутніх викликало питання щодо реєстрації договорів оренди землі, укладених з сільськогосподарськими товаровиробниками, предметом яких є виділені в натурі земельні частки (паї), з цільовим призначенням земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства та проблемні питання при оформленні прав власності на об'єкти нерухомості (будівлі, споруди, земельні ділянки) у зв'язку із змінами в законодавстві про реєстрацію прав на нерухоме майно.

Більшість проблемних питань, що було винесено на розгляд члені ради, можливо вирішити на республіканському рівні в рамках Закону України «Про Раду міністрів АР Крим». Але проблеми, що стосуються земельних питань, необхідно вирішувати шляхом внесення відповідних змін до законодавства України, оскільки  питання щодо можливості надання земельних ділянок особистого селянського господарства, які знаходяться у власності фізичних осіб, в оренду юридичним або фізичним особам не врегульовано законодавством.

Враховуючи, що підтримка і розвиток сільськогосподарського виробництва є стратегічним пріоритетом розвитку регіону, за результатами обговорення прийнято рішення щодо підготовки проекту про внесення змін до Земельного кодексу України та відповідних галузевих законів і направлення їх на розгляд до Центру законодавчих ініціатив при Верховній Раді АР Крим. До підготовки проекту будуть залучені фахівці республіканських міністерств і комітетів, депутати АР Крим, Реєстраційної служби України.

Проводиться робота і щодо покращення організації процесу оформлення прав власності на об'єкти нерухомості. Найближчим часом планується збільшення кількості державних реєстраторів та годин прийому.

Члени ради також ухвалили план роботи на 2014 рік, відповідно до якого планові засідання будуть проводитися не рідше ніж раз у квартал.

У поточному році планується розглянути питання щодо захисту прав інтелектуальної власності на митному кордоні; категоризації об'єктів розміщення; організації роздрібної торгівлі споживчими товарами, боротьби з нелегальною торгівлею та розміщення тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності; реалізації інвестиційних проектів; взаємодії суб'єктів підприємницької діяльності з органами надзору (контролю) та підприємствами – монополістами інші.


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів