У Луганську запропонували створити Ліцензійну палату України з організаційно-правовою формою громадської організації - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
середа | 18.07.2018
Луганська область

У Луганську запропонували створити Ліцензійну палату України з організаційно-правовою формою громадської організації

11.04.2014
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

8 квітня 2014 року відбулось перше робоче засідання Комітету з дерегуляції економіки при Луганській регіональній торгово-промисловій палаті, в якому прийняв участь завідувач Сектору представництва у Луганській області Андрєєв О.


 

На порядку денному було обговорення звернення Комітету до органів центральної і місцевої влади з питання здійснення головних кроків для реального покращення бізнес-середовища. Як зазначив голова Комітету Валерій Семенченко «Ми стоїмо на тому, щоб прийняти закон про регуляторну політику «з чистого аркуша», скасувати всі попередні документи дозвільного характеру і всі документи адміністративних послуг щодо бізнесу. Тобто, міністерствам і відомствам необхідно переглянути всі документи дозвільного характеру і з'ясувати - чи є в них гостра необхідність». За його словами, ті дозволи, які залишилися, повинні трансформуватися в ліцензії. «Крім того, ми хочемо, щоб над органами, які видають ліцензії, здійснювався громадський контроль. Ми пропонуємо створити Ліцензійну палату України з організаційно-правовою формою громадської організації. Одна з її функцій - контроль за органами, що видають ліцензії, другий - ведення реєстру виданих ліцензій, а також координація та розробка відповідних нормативних документів», - підкреслив Валерій Семенченко.

В своєму виступі Олександр Андрєєв зазначив, що одна з сьогоднішніх проблем у регуляторній політиці, це небажання бізнесу заглиблюватися в законодавство в цій сфері і якось впливати на нього. За його словами, коли йде обговорення того чи іншого проекту регуляторного акту, підприємці не проявляють ніякої ініціативи. Але коли документ вже ухвалено, тоді починаються нарікання на недоліки. Також він висловив пропозицію, що потрібно активніше залучати бізнес, зацікавлювати його, щоб надалі вести конструктивний діалог.

В свою чергу, Член Комітету, генеральний директор громадської організації «Об'єднання організацій роботодавців Луганської області» Микола Дейнегін зазначив про проблему існуючої у підприємців з контролюючими органами. За його словами, контролюючі органи - це відмінний майданчик для відмивання грошей, інакше як ще пояснити те, що з 4 мільярдів гривень штрафів, отриманих органами контролю, до державного бюджету потрапили тільки 7%?.

Членами комітету було прийнято спільне рішення більш докладно розглянути питання про доцільність контролюючих органів України на наступному засіданні.


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів