Процедура видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами повинна відповідати вимогам законодавства - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
середа | 18.07.2018
м. Київ

Процедура видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами повинна відповідати вимогам законодавства

05.05.2014
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

Сектор представництва у м. Києві Держпідприємництва України за результатами опрацювання проекту розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про встановлення мораторію на розміщення зовнішньої реклами та реклами на транспорті в місті Києві» (далі – Проект), розміщеного 30.04.2014 на веб-сайті Київської міської державної адміністрації, повідомляє.

Проектом пропонується встановити до 01.05.2015 в місті Києві мораторій на прийом заяв про надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами, окрім таких видів рекламних засобів: тумби, об’ємно-просторові  конструкції, що стоять окремо, рекламні вивіски на будинку (будівлі), споруді, а також на прийом заяв про надання погоджень на розміщення реклами на транспорті комунальної власності територіальної громади міста Києва.

Частиною першою статті 42 Конституції України передбачається, що кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Відповідно до частини четвертої статті 12 Господарського кодексу України (далі – ГК України) обмеження щодо здійснення підприємницької діяльності, а також перелік видів діяльності, в яких забороняється підприємництво, встановлюються Конституцією України та законом.

Згідно з частиною першою статті 31 Господарського кодексу України встановлення заборон чи обмежень стосовно окремих суб’єктів  господарювання або груп підприємців є дискримінацією суб’єктів  господарювання органами влади, яка забороняється відповідно до частини другої цієї статті.

Відповідно до частини другої статті 25 та частини третьої статті 18 ГК України органам державної влади і органам місцевого самоврядування, що регулюють відносини у сфері господарювання, забороняється приймати акти або вчиняти дії, що визначають привілейоване становище суб’єктів  господарювання тієї чи іншої форми власності, або ставлять у нерівне становище окремі категорії суб’єктів господарювання.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведені у преамбулі Проекту положення нормативно-правових актів не надають права Київській міській державній адміністрації запроваджувати вищезгаданий мораторій, а положення Проекту суперечать вищенаведеним нормам законодавства.

Разом з цим, положення Проекту є дискримінаційними по відношенню до суб’єктів господарювання, які мають намір розміщувати зовнішню рекламу у період, на який запроваджується мораторій, оскільки надають переваги окремим суб’єктам господарювання виключно рішенням органу місцевого самоврядування.

 Окрім цього, встановлення запропонованої Проектом заборони на прийом згаданих заяв суперечить частині п’ятій статті 5 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» (далі – Закон), згідно з якою державний адміністратор має право відмовити у прийнятті заяви на одержання документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї, у разі подання суб'єктом господарювання документів, необхідних для одержання документа дозвільного характеру, не в повному обсязі з наданням обґрунтованої відповіді (у разі отримання документів поштою - письмово повідомити заявника). Інших підстав для відмови, зокрема, дії «мораторіїв», рішень місцевої влади або органів місцевого самоврядування і т. ін., Закон не визначає.

З урахуванням вищенаведеного, Сектор представництва у м. Києві Держпідприємництва України вважає, що положення пункту першого та третього Проекту повинні підлягати виключенню з відповідним приведенням назви Проекту у відповідність.


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів