Комітет з дерегуляції економіки при Луганській регіональній ТПП виступили за підтримку функціонування Держпідприємництва України - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
середа | 18.07.2018
Луганська область

Комітет з дерегуляції економіки при Луганській регіональній ТПП виступили за підтримку функціонування Держпідприємництва України

16.05.2014
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

14 травня 2014 року відбулось засідання Комітету з дерегуляції економіки при Луганській регіональній торгово-промисловій палаті, в якому прийняв участь завідувач Сектору представництва у Луганській області Олександр Андрєєв


 

Під час засідання учасники обговорили Проект змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) та Концепції реформування місцевого самоврядування, а також територіальної організації влади в Україні.

За словами голови комітету Валерія Семенченко, правки в цей проект вносити просто безглуздо, легше написати новий, оскільки в ньому не прописані реальні зміни, спрямовані на децентралізацію влади на місцях.

Після обговорення проекту учасниками засідання було прийнято рішення створити робочу групу, яка найближчим часом розробить і подасть на розгляд комітету свій перелік, де будуть прописані конкретні зміни щодо децентралізації влади і найголовніше - бюджетні взаємини між регіонами і центром. Після обговорень цей перелік буде направлений на розгляд до Верховної Ради України.

Крім того, говорили учасники засідання і про проект постанови Кабінету Міністрів України щодо ліквідації Держпідприємництва України.

Як зазначив завідувач Сектору представництва у Луганській області Олександр Андрєєв, ліквідація служби не пов'язана з економією бюджетних коштів, або з тим, що такий орган не потрібен, оскільки планується ліквідувати діючий орган та створити нову службу, проте невідомо, з якими повноваженнями, оскільки з назви зникає поняття «регуляторної політики».

Необхідно розуміти, що питання державної регуляторної політики, захисту легального бізнесу від тиску контролюючих органів та розвиток підприємництва є нерозривними.

Олександр Андрєєв звернув увагу на те, що центральні органи виконавчої влади можуть оскаржити рішення Служби до Мінекономрозвитку.

На прикладі розгляду скарг Мінінфраструктури та Мінагрополітики на рішення Держпідприємництва практика показала, що в Міністерстві економічного розвитку не бралися до уваги аргументації, викладені у рішеннях Служби, а скасовуя рішення, Міністерство створює додаткові бар'єри у розвитку підприємництва.

Крім того Олександр Андрєєв зазначив, що керівництво Держпідприємництва вважає, що право здійснювати розгляд скарг на рішення Служби повинні бути тільки у Кабінету Міністрів України, а не у Міністерства.

Члени комітету вирішили направити листа до Кабінету Міністрів України і Комітету з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики Верховної Ради України про збереження діючої служби Держпідприємництва України, а також створення повноцінних його представництв на місцях, і наділення їх необхідними повноваженнями.


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів