Інформація Держкомпідприємництва щодо скасування документів дозвільного характеру станом на 01.05.2011 - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
неділя | 22.07.2018
Дозвільна система Інформація про документи дозвільного характеру та розмір плати за їх видачу

Інформація Держкомпідприємництва щодо скасування документів дозвільного характеру станом на 01.05.2011

19.05.2011
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 22.11.2010 № 37002/117/1-10 та інших доручень Уряду щодо скасування відповідних документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності Держкомпідприємництво інформує.

 

І. Щодо прийнятих Законів України, якими скасовано документи дозвільного характеру

 
 

- погодження містобудівного обґрунтування (Закон України "Про планування і забудову територій". Мінрегіонбуд) Прийнятим Законом України від 17.02.2011 № 3038 – VI "Про регулювання містобудівної діяльності" визначено, що Закон України "Про планування і забудову території" втратив чинність (частина 10 Розділ V Прикінцеві положення) (лист Мінрегіонбуд від 24.03.2011 № 17-10/2409/0/6-11);

 

-дозволу на розміщення на території об'єктів благоустрою будівель і споруд соціально - культурного, побутового, торговельного та іншого призначення (Закон України "Про благоустрій населених пунктів". Мінрегіонбуд). Прийнятим ЗакономУкраїни від 17.02.2011 № 3038 – VI "Про регулювання містобудівної діяльності" внесено зміни до Закону України "Про благоустрій населених пунктів" в частині вилучення зазначеного документа дозвільного характеру (лист Мінрегіонбуд від 24.03.2011 № 17-10/2409/0/6-11);

 

- висновку територіальних органів санітарно-епідемічної служби про погодження документації із землеустрою/Висновку державної експертизи проектної документації на відведення земельних ділянок (Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення". МОЗ). Прийнятим Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" Розділом V Прикінцеві положення внесено зміни до статті 11 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" в частині вилучення проектної документації на відведення земельних ділянок з переліку об’єктів, що підлягають державній санітарно-епідеміологічній експертизі. Зазначений висновок буде скасовано через три місяці, з дня набирання чинності цим Законом (частина друга пункт 1 Розділ VЗакон України "Про регулювання містобудівної діяльності"). Дорученням Кабінету Міністрів України від 25.02.2011 № 40232/175/1-10 до листа МОЗ від 09.02.2011 № 05.01-06-10/1874 погоджено позицію Міністерства щодо зняття з контролю скорочення зазначеного висновку.

 

- спеціальний дозвіл (ліцензія) на здійснення оптової торгівлі цукром (Закон України "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру". Мінагрополітики)  Прийнятим Законом України від 03.02.2011 № 2975 "Про внесення змін до статті 3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру" скасовано зазначений дозвільний документ.

 

ІІ. Щодо скасування документів дозвільного характеру, передбачених законами України

 

1. Забезпечено розробку нормативно-правових актів в частині скасування:

 

- свідоцтва про погодження конструкції механічного транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху при здійсненні провадження господарської діяльності з виробництва механічних транспортних засобів (Закон України "Про дорожній рух". МВС). Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" (лист МВС від 19.01.2011 № 1052/Рт) подано на розгляд Кабінету Міністрів України, у зв’язку з реорганізацією центральних органів виконавчої влади законопроект повернуто для повторного погодження .

 

- паспорту на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу (Закон України "Про насіння та садивний матеріал". Мінагрополітики). Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про насіння та садивний матеріал", поданий народними депутатами України Калетником Г.М., Терещуком С.М. реєстр. № 6598 від 29.06.2010, прийнято Верховною Радою України 01.02.2011 у першому читанні, законопроект повторно 15.03.2011 розглянуто із врахуванням зауважень та пропозицій народних депутатів України на засіданні комітету з питань аграрної політики України та земельних відносин.

 

- висновку професійної комісії з питань створення фермерських господарств про наявність у громадянина достатнього досвіду роботи у сільському господарстві або необхідної сільськогосподарської кваліфікації, який є умовою для державної реєстрації фермерського господарства (Закон України "Про фермерське господарство". Мінагрополітики). Проект Закону України від 23.12.2010 № 7512 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань створення та діяльності фермерських господарств" прийнято Верховною Радою в першому читанні України 01.03.2011.

 

- експлуатаційних дозволів для центрів розведення племінних тварин, підприємств/об’єднань з племінної справи, селекційних, селекційно-технологічних та селекційно-гібридних центрів, іподромів, станцій оцінки племінних тварин, а також потужностей (об’єктів) з виробництва та обігу ветеринарних препаратів (Закон України "Про ветеринарну медицину". Держкомветмедицини). Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про ветеринарну медицину" зареєстровано у Верховній Раді України 18.11.2010 за № 7377 та прийнято 01.03.2011 Верховною Радою України у першому читанні (листДержкомветмедицини.

 

- дозволу на розміщення на території села, селища, міста місць чи об'єктів для зберігання та захоронення відходів, сфера екологічного впливу функціонування яких згідно з діючими нормативами включає відповідну адміністративно-територіальну одиницю (Закон України "Про відходи". Мінприроди). Проект Закону України "Про реформування та вдосконалення дозвільної системи у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального і невиснажливого використання природних ресурсів та екологічної безпеки, зменшення регуляторного тиску на суб’єктів господарювання" погоджено заінтересованими органами виконавчої влади та листом від 03.02.2011 № 2484/07/10-10 подано Мін'юстудля проведення правової експертизи.

 

- дозволу на   експлуатацію об'єкта поводження з небезпечними відходами (Закон України "Про відходи". Мінприроди). Проект Закону України "Про реформування та вдосконалення дозвільної системи у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального і невиснажливого використання природних ресурсів та екологічної безпеки, зменшення регуляторного тиску на суб’єктів господарювання" погоджено заінтересованими органами виконавчої влади та листом від 03.02.2011 № 2484/07/10-10 подано Мін'юстудля проведення правової експертизи.

 

- погодження місць розміщення об’єктів поводження з відходами(Закон України "Про відходи". Мінприроди). Проект Закону України "Про реформування та вдосконалення дозвільної системи у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального і невиснажливого використання природних ресурсів та екологічної безпеки, зменшення регуляторного тиску на суб’єктів господарювання" погоджено заінтересованими органами виконавчої влади та листом від 03.02.2011 № 2484/07/10-10 подано Мін'юстудля проведення правової експертизи.

 

- спеціального дозволу на складання, розміщення, зберігання або транспортування промислових та побутових відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря забруднюючими речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу (Закон України "Про охорону атмосферного повітря". Мінприроди). Проект Закону України "Про реформування та вдосконалення дозвільної системи у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального і невиснажливого використання природних ресурсів та екологічної безпеки, зменшення регуляторного тиску на суб’єктів господарювання" погоджено заінтересованими органами виконавчої влади та листом від 03.02.2011 № 2484/07/10-10 подано Мін'юстудля проведення правової експертизи .

 

- дозволу на гранично допустимі рівні шуму, що утворюється стаціонарними джерелами, зокрема під час роботи машин, механізмів, обладнання, інструментів, а також користування звуковідтворювальною апаратурою та музичними інструментами у концертних і танцювальних залах та на відкритих майданчиках, у театрах і кінотеатрах, дискотеках, казино, інших закладах розважального та грального бізнесу і культури, музичних закладах освіти, у ресторанах, кафе, барах, інших закладах громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування тощо (Закон України "Про охорону атмосферного повітря". Мінприроди).Проект Закону України "Про реформування та вдосконалення дозвільної системи у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального і невиснажливого використання природних ресурсів та екологічної безпеки, зменшення регуляторного тиску на суб’єктів господарювання" погоджено заінтересованими органами виконавчої влади та листом від 03.02.2011 № 2484/07/10-10 подано Мін'юстудля проведення правової експертизи .

 

- дозволу на випалювання сухої рослинності або її залишків тощо (Закон України "Про рослинний світ". Мінприроди). Проект Закону України "Про реформування та вдосконалення дозвільної системи у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального і невиснажливого використання природних ресурсів та екологічної безпеки, зменшення регуляторного тиску на суб’єктів господарювання" погоджено заінтересованими органами виконавчої влади та листом від 03.02.2011 № 2484/07/10-10 подано Мін'юстудля проведення правової .

 

- дозволу на переселення окремих видів рослин у місцевості, де вони раніше не росли (інтродукція), акліматизація нових для флори України видів рослин (Закон України "Про рослинний світ". Мінприроди). Проект Закону України "Про реформування та вдосконалення дозвільної системи у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального і невиснажливого використання природних ресурсів та екологічної безпеки, зменшення регуляторного тиску на суб’єктів господарювання" погоджено заінтересованими органами виконавчої влади та листом від 03.02.2011 № 2484/07/10-10 подано Мін'юстудля проведення правової експертизи.

 

- дозволу на створення зоопарку (Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження". Мінприроди).Проект Закону України "Про реформування та вдосконалення дозвільної системи у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального і невиснажливого використання природних ресурсів та екологічної безпеки, зменшення регуляторного тиску на суб’єктів господарювання" погоджено заінтересованими органами виконавчої влади та листом від 03.02.2011 № 2484/07/10-10 подано Мін'юстудля проведення правової експертизи .

 

- погодження на імпорт металобрухту (Закон України "Про металобрухт". Мінприроди). Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про металобрухт" знаходиться на погодженні заінтересованими органами виконавчої влади.

 

- дозволу на відособлене спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення (Закон України "Про охорону навколишнього природного середовища". Мінприроди). Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" знаходиться на доопрацюванні в Мінприроди, у зв’язку із наявністю зауважень заінтересованих центральних органів виконавчої влади .

 

- дозволу на будівництво меліоративних систем та окремих об'єктів інженерної інфраструктури (Закон України "Про меліорацію". Держводгосп). Розроблений законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про меліорацію земель" буде подано на розгляд Уряду після завершення реформування системи центральних органів виконавчої влади згідно із Указом Президента України та погодження його у встановленому порядку заінтересованими центральними органами виконавчої влади .

 

- дозволу на будівництво і/або реконструкцію об’єктів підвищеної небезпеки (Закон України "Про об’єкти підвищеної небезпеки". Держгірпромнагляд). На розроблений проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про об’єкти підвищеної небезпеки" отримано висновок Мін'юсту від 21.12.2010, яким законопроект погоджено із зауваженнями. Після повторного погодження Законопроекту новопризначеними керівниками відповідних Міністерств, проект Закону буде подано Кабінету Міністрів України .

 

- дозволу на експлуатацію об'єктів підвищеної небезпеки (Закон України "Про об’єкти підвищеної небезпеки". Держгірпромнагляд На розроблений проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про об’єкти підвищеної небезпеки" отримано висновок Мін'юсту від 21.12.2010, яким законопроект погоджено із зауваженнями. Після повторного погодження Законопроекту новопризначеними керівниками відповідних Міністерств, проект Закону буде подано Кабінету Міністрів України.

 

- погодження на розміщення споруд та інших об'єктів транспорту на землях, наданих в користування підприємствам транспорту (Закон України "Про транспорт". Мінтрансзв'язку). Проект Закону України "Про внесення змін до статті 11 Закону України "Про транспорт" подано на розгляд до Кабінету Міністрів України листом від 01.12.2010 № 12558/16/10-10. У зв'язку із зміною керівників центральних органів виконавчої влади законопроект Міністерством повторно подано (лист від 29.12.2010 № 13649/16/10-10) на погодження заінтересованими центральними органами виконавчої влади. Допрацьований законопроект листом від 24.02.2011 № 1503/16/10-11 надіслано до Мінекономрозвитку на опрацювання та погодження .

 

- дозволу на розміщення обладнання, яке використовує сонячне випромінювання, вітер, хвилі морського прибою, для створення об'єктів альтернативної енергетики (Закон України "Про альтернативні джерела енергії". НАЕР). Розробленийпроект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлюваних джерел енергії" листом від 01.03.2011 № 129-02/12/1-11 внесено на розгляд Уряду (лист НАЕР від 15.03.2011 № 105-01/12/2-11);

 

- дозволу на виробництво електричної, теплової та механічної енергії з альтернативних джерел та її передачу і постачання (Закон України "Про альтернативні джерела енергії". НАЕР). Розробленийпроект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлюваних джерел енергії" листом від 01.03.2011 № 129-02/12/1-11 внесено на розгляд Уряду .

 

- дозволу на виробництво геотермальної енергії (Закон України "Про альтернативні джерела енергії". НАЕР). Розробленийпроект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлюваних джерел енергії" листом від 01.03.2011 № 129-02/12/1-11 внесено на розгляд .

 
 

- дозволу на створення мереж для транспортування до споживачів енергії, виробленої з альтернативних джерел (Закон України "Про альтернативні джерела енергії". НАЕР). Розробленийпроект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлюваних джерел енергії" листом від 01.03.2011 № 129-02/12/1-11 внесено на розгляд Уряду .

 

- дозволу, за погодженими технічними умовами, на підключення об'єктів усіх форм власності, що виробляють енергію з альтернативних джерел, до об'єднаної енергетичної системи України (Закон України "Про альтернативні джерела енергії". НАЕР). Розробленийпроект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлюваних джерел енергії" листом від 01.03.2011 № 129-02/12/1-11 внесено на розгляд Уряду.

 

- дозволу на виконання робіт на території загального користування (Закон України "Про благоустрій населених пунктів". Мінжитлокомунгосп). Законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про благоустрій населених пунктів" подано листом від 02.03.2011 № 7/12-2138 Мін'юсту для проведення правової експертизи.

 
 

2. Не скасовано, проте спрощено процедуру отримання окремих документів дозвільного характеру:

 

- комплексного висновку державної експертизи щодо додержання в інвестиційних програмах та проектах будівництва діючих нормативів з питань санітарного і епідемічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної безпеки, міцності, надійності та необхідної довговічності будинків і споруд, а також архітектурних вимог, за винятком об'єктів цивільного та виробничого призначення, для затвердження проектів будівництва яких комплексний висновок державної експертизи не є обов'язковим (Закон України "Про інвестиційну діяльність". Мінрегіонбуд). Прийнятим Законом України від 17.02.2011 № 3038 – VI "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено норму щодо проведення обов’язкової експертизи проектів будівництва об’єктів містобудування, що належать до ІV і V категорії складності - щодо додержання нормативів з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, міцності, надійності та необхідної довговічності. Проекти будівництва об’єктів І-ІІІ категорії складності не підлягають обов’язковій експертизі.             Відповідно до плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" Мінрегіонбуду необхідно підготувати та подати Кабінетові Міністрів України до 19.05.2011 пропозиції щодо приведення у відповідність із зазначеним законом постанову Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 522 "Про затвердження Порядку проведення державної експертизи містобудівної документації" .

 

- погодження зміни землевласника, землекористувача на території пам'яток та в їх охоронних зонах, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць (Закон України "Про охорону культурної спадщини". МКТ),  Проектом Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони культурної спадщини" передбачається переведення зазначеного документу дозвільного характеру на принцип "повідомлення" відповідних органів охорони культурної спадщини. Законопроект (лист від 23.11.2010 № 2253/22/14-10) повторно направлено на погодження заінтересованими центральними органами виконавчої влади. Мінфін погодив проект із зауваженнями, у зв’язку з чим виникла необхідність проведення узгоджувальної процедури .

 

- дозволу на відновлення земляних робіт (Закон України "Про охорону культурної спадщини". МКТ). Проектом Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони культурної спадщини" передбачається переведення зазначеного документу дозвільного характеру на принцип "повідомлення" відповідних органів охорони культурної спадщини. Законопроект (лист від 23.11.2010 № 2253/22/14-10) повторно направлено на погодження заінтересованими центральними органами виконавчої влади. Мінфін погодив проект із зауваженнями, у зв’язку з чим виникла необхідність проведення узгоджувальної процедури .

 

- посвідчення про реєстрацію особи, яка здійснює господарську діяльність пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулюванняі посвідчення про реєстрацію особи, яка здійснює переробку, реалізацію та використання пакувального матеріалу (Закон України "Про карантин рослин". Укрголовдержкарантин). Ураховуючи Указ Президента України від 09.12.2010 № 1085/2010 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" та у зв'язку з реорганізацією Державної служби карантину рослин, Укрголовдержкарантин розроблено, в новій редакції, проект Закону України  "Про внесення змін до Закону України "Про карантин рослин", яким передбачається зменшення кількості документів дозвільного характеру у сфері карантину рослин, зокрема, пропонується замість двох відповідних посвідчень надавати одне - Посвідчення про реєстрацію осіб. На даний час вказаний проект закону готується до подання Мін'юсту для проведення правової експертизи .

 
 

3. За результатами доопрацювання, визначена недоцільність скасування:

 

- дозволу на транзитне переміщення незареєстрованих в Україні генетично модифікованих організмів (Закон України "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів". Мінприроди). Зазначений дозвільний документ не можливо скасувати, оскільки, необхідність його отримання передбачена в міжнародних документах (ст. 4 Картахенського протоколу) .

 

- спеціального дозволу на користування надрами для розробки родовищ підземних вод (Водний кодекс України. Мінприроди).Зазначений документ дозвільного характеру відноситься до спеціального дозволу на користування надрами, відповідно до статті 19 Кодексу України про надра, надра надаються у користування лише за наявності спеціального дозволу на користування ділянкою надр, тому це єдиний дозвіл, який надає право на спеціальне використання надр .

 

- разового індивідуального дозволу на перевищення встановлених строків увезення товарів (виконання робіт, надання послуг), які імпортуються за бартерними договорами (Закон України "Про регулювання товарообмінних (бартерних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності". Мінекономіки). Міністерство розробило законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання товарообмінних (бартерних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності" в частині скасування зазначеного дозволу, та внесло його (лист від 08.11.2010 № 4204 - 19/11903  04) на розгляд Кабінетові Міністрів України. В подальшому Міністерство звернулося (лист від 14.01.2011 № 4204- 21/326 – 04) до Кабінету Міністрів України з обґрунтованою пропозицією щодо недоцільності продовження роботи розроблення та прийняття законопроекту.

Кабінет Міністрів України дорученням від 28.01.2011 № 37002/139/1 – 10 (до листа Мінекономіки від 14.01.2011  № 4204 - 21/326 – 04) погодив позицію Міністерства щодо недоцільності розроблення вищезазначеного законопроекту.

 

- погодження проектів конструкцій транспортних засобів у частині дотримання вимог щодо забезпечення безпеки дорожнього руху при здійсненні провадження господарської діяльності з виробництва механічних транспортних засобів (Закону України "Про дорожній рух". МВС України). За результатами спільної наради представників Держкомпідприємництва та МВСУкраїни (протокол від 09.09.2010) було вирішено не скасовувати зазначене погодження, у зв’язку з тим, що погоджується технічна документація. Зазначений документ не надає право суб’єктам господарювання на провадження певного виду господарської діяльності, тому не є документом дозвільного характеру;

 

- висновку державної санітарно - епідеміологічної експертизи на новий харчовий продукт, який містить рішення про те, чи допускається новий харчовий продукт в обіг, умови дозволу та інш. (Закон України "Про безпечність та якість харчових продукті". МОЗ). Скасування зазначеного документа дозвільного характеру може призвести до непередбачуваних наслідків для здоров'я населення та середовища життєдіяльності, становити загрозу біобезпеці та національній безпеці України. Міністерство поінформувало Кабінет Міністрів України (лист від 14.12.2010 № 16010) про недоцільність скасування зазначеного висновку. Дорученням Кабінету Міністрів України від 20.12.2010 № 37002/130/1-10 пропозицію МОЗ погоджено .

 

4. Не забезпечено розробку відповідних нормативно-правових актів в частині скасування:

 

- дозволу підприємствам, установам та організаціям на розробку проекту приватизації земель (Земельний кодекс України. Держкомзем);

- висновку Комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою про погодження місця розташування об'єкта для випадків наявності містобудівної документації (Земельний кодекс України. Держкомзем);

- дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для випадків наявності містобудівної документації (Земельний кодекс України. Держкомзем);

Зазначені документи дозвільного характеру відповідно до норм Земельного кодексу України, Законів України "Про місцеве самоврядування" та "Про місцеві державні адміністрації" видаються органами місцевого самоврядування або органами виконавчої влади, тому скасування відповідних дозвільних документів потребує погодження з відповідними органами, до компетенції яких належить їх видача.

Крім того відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" документація із землеустрою входить до складу містобудівної документації.

На міжвідомчій нараді щодо скасування документів дозвільного характеру, яка відбулася 02.12.2010 під головуванням М.Ю. Бродського, позиція Держкомзему була доведена до керівництва Держкомпідприємництва .

 

- висновку про відповідність вимогам щодо надання послуг з укладення біржових угод купівлі-продажу зерна та продуктів його переробки (Закон України "Про зерно та ринок зерна в Україні". Мінагрополітики). Міністерство неодноразово інформувало Кабінет Міністрів України та Держкомпідприємництво про недоцільність та передчасність скасування відповідного висновку .

 

- атестату виробництва молока, молочної сировини і молочних продуктів (Закон України "Про молоко та молочні продукти". Мінагрополітики) Мінагрополітики (лист від 27.07.2010 № 37-14-4-6/12265) довело Кабінету Міністрів України позицію Міністерства, з відповідним обґрунтуванням, стосовно недоцільності скасування даного атестата, зазначену інформацію Кабінетом Міністрів України взято до відома, та рекомендовано Держкомпідприємництву розглянути під час підготовки відповідних пропозицій (доручення Кабінету Міністрів України від 12.10.2010 № 50318/3/1-10).

 

За результатами узгоджувальної наради представників Держкомпідприємництва та Мінагрополітики було вирішено, зокрема, не скасовувати даний атестат, проте (з урахуванням наявності експлуатаційного дозволу, який по суті дублює Атестат) усунути дублювання повноважень органів виконавчої влади щодо державного регулювання діяльності з виробництва, переробки молока, молочної сировини і молочних продуктів в частині розмежування вимог до можливості здійснення такої діяльності, та видачі документу, що підтверджує якість та безпеку молочної продукції шляхом внесення змін до нормативно-правових актів.

Міністерством розроблено проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про молоко та молочні продукти", який надіслано до центральних органів виконавчої влади для повторного погодження та проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення атестації виробництва молока, молочної сировини і молочних продуктів", який потребує доопрацювання за результатами обговорення на засіданні Урядового комітету та експертного висновку Секретаріату Кабінету Міністрів України .

 

- дозволу на право здійснення туристичного супроводу (Закон України "Про туризм". МКТ); Міністерство дотримується позиції щодо неприпустимості скасування відповідного дозвільного документу. МКТ розроблено проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про туризм", яким передбачається доповнення розділу "Організація туристичної діяльності" статтею "17-1 Дозвіл на право здійснення туристичного супроводу". Законопроект внесено (лист МКТ від 03.03.2011 № 317/25/10-11) на розгляд до Кабінету Міністрів України.

 

- висновку територіальних органів охорони культурної спадщини про погодження документації із землеустрою (Земельний кодекс України, Закон України "Про охорону культурної спадщини". МКТ). Міністерство дотримується позиції недоцільності скасування зазначеного погодження, оскільки відведення земельних ділянок для усіх потреб не забезпечить урахування їх культурної цінності, тому, на думку Міністерства, уповноважені представники органів охорони культурної спадщини повинні приймати участь у роботі комісій з розгляду питань пов’язаних з погодженням проектів землеустрою та надання відповідних висновків стосовно погодження документації із землеустрою .

 

- погодження проектів відведення та надання земельних ділянок, у тому числі тих, що призначаються для сільськогосподарських потреб (Закон України "Про охорону культурної спадщини". МКТ). Міністерство дотримується позиції недоцільності скасування зазначеного погодження, оскільки відведення земельних ділянок для усіх потреб не забезпечить урахування їх культурної цінності, тому, на думку Міністерства, уповноважені представники органів охорони культурної спадщини повинні брати участь у роботі комісій з розгляду питань пов’язаних з погодженням проектів землеустрою та надання відповідних висновків стосовно погодження документації із землеустрою .

 

- дозволу на ввезення незареєстрованих генетично модифікований організмів, якщо вони використовуються виключно для науково - дослідних цілей у замкнених та відкритих системах, а також з метою їх державних випробувань (Закон України "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів". Держкомінформнауки). На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 21.08.2010 до №878-ДСК Держкомінформнауки утворено робочу групу з підготовки законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про державну систему біобезпеки при створенні, випропобуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів". Згідно з дорученням Кабінету Міністрів України від 17.11.10 №67892/1/1-10 законопроект необхідно подати Уряду до 11.05.2011. На сьогодні Агентство повідомляє, що враховуючи реорганізацію центральних органів виконавчої влади Агентство зможе взяти участь в межах компетенції у розробці законопроекту тільки після затвердження Президентом України Положення про Агентство .

 

- тимчасового дозволу на реалізацію питної води з відхиленням від вимог нормативного документу (Закон України "Про питну воду та питне водопостачання". Держспоживстандарт). За своєю сутністю зазначений дозвіл не є дозвільним документом у сфері господарської діяльності, по суті він відноситься до санітарно-гігієнічних вимог, перевірка яких не належить до компетенції Держспоживстандарту .

 
 

- експертного висновку державної експертизи, пов’язаного із програмами і проектами у сфері енергоспоживання та енергозбереження (Закон України "Про альтернативні джерела енергії". НАЕР). Агентство листом від 22.07.2010 № 442-01/12/1-10 звернулося до Кабінету Міністрів України щодо недоцільності скасування відповідного висновку. Дорученням Кабінету Міністрів України від 09.08.2010 № 37002/51/1-10 зазначений лист НАЕР направлено до Держкомпідприємництва для розгляду та надання пропозицій. Відповідний висновок є єдиною підставою для отримання суб’єктами господарювання податкових пільг передбачених нормативно-правовими актами .

 

ІІІ. Щодо скасування документів дозвільного характеру, передбачених підзаконними актами

 

1. Забезпечено розробку нормативно-правових актів в частині скасування:

 

- дозвіл на продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів у певних місцях торгівлі (якщо це передбачено законодавством), адреси цих місць (Постанова Кабінету Міністрів України від 13.05.1996 № 493 "Про Тимчасовий порядок видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами" (далі – Тимчасовий порядок). Мінекономіки). Розроблено проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", яким вдосконалиться порядок переоформлення ліцензії, забезпечиться контроль органом уповноваженим видавати ліцензії за сплатою та фактичним надходженням річної плати за ліцензії та здійснення контролю за реалізацією алкогольних напоїв і тютюнових виробів імпортного виробництва на території України.

 Після прийняття законопроекту буде скасовано Тимчасовий порядок, зокрема і зазначений документ дозвільного характеру.

На сьогодні проект Закону внесено на розгляд Кабінетові Міністрів України;

 

- дозволу на проведення навчання з питань охорони праці (у тому числі на роботи підвищеної небезпеки) (Постанова Кабінету Міністрів України від 15.10.2003 № 1631 "Про порядок видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами". Держгірпромнагляд). Розроблений проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення, видачі дубліката, анулювання дозволів Державним комітетом з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду" відповідно до Експертного висновку Секретаріату Кабінету Міністрів та висновку Мін'юсту визнано таким, що не відповідає актам законодавства, що мають вищу юридичну силу і за дорученням Першого віце-прем'єра України Секретаріатом Кабінету Міністрів України листом від 08.12.2010 № 15526/0/2-10 проект постанови Кабінет Міністрів України повернуто до Держгірпромнагляду. З метою приведення проекту постанови у відповідність із Законом України "Про охорону праці" Держгірпромнагляд взяв участь у супроводі в Комітетах Верховної Ради України проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення дозвільних процедур", який внесено народним депутатом України Ляпіною К. М. (реєстр. № 6220 від 09.11.2010). Розроблений проект постанови буде подано в установленому порядку до Уряду після прийняття законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення дозвільних процедур" .

 

- дозволів на виробництво, переробку, предметів гігієни та санітарії, косметично - парфумерних виробів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, товарів побутової хімії та дитячого асортименту (Постанова Кабінету Міністрів України від 22.06.1999 № 1109 "Про затвердження Положення про державний санітарно - епідеміологічний нагляд в Україні". МОЗ). Розроблений проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Положення про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в Україні" погоджено Мінекономіки та Мінфіном, Держкомпідприємництвом надано зауваження. МОЗ звернулося до Кабінету Міністрів України з проханням відкласти подання проекту зазначеної постанови до визначення функцій та повноважень закладів державної санітарно-епідеміологічної служби .

 
 

2. Скасовано підзаконними нормативно-правовими актами документи дозвільного характеру:

 

- дозволів на відкриття штемпельно-граверних майстерень, для виготовлення печаток і штампів, для оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів (Наказ МВС України від 11.01.1999 № 17 "Про затвердження Інструкції про порядок видачі міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським об'єднанням та громадянам дозволів на право відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів, а також порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, та затвердження Умов і правил провадження діяльності з відкриття та функціонування штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28.04.1999 за № 264/3557). Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1216 "Про внесення змін до Положення про дозвільну систему" скасовано норму, що МВС визначає порядок видачі відповідних документів дозвільного характеру. Наказом МВС від 11.01.2011 № 5 (Мінюсті зареєстровано 09.02.2011 № 158/18896) визнано таким, що втратив чинність наказ МВС від 11.01.1999 № 17, який затверджував Інструкцію про порядок видачі зазначених дозволів, обов’язковість отримання зазначених дозволів скасовано .

 

- дозвіл на здійснення промислового рибальства та добування водних живих ресурсів (Наказ Держкомрибгоспу від 25.06.1998 № 89 "Про затвердження положення про порядок надання платних послуг органами рибоохорони Державного комітету рибного господарства України", зареєстрований в Мін’юсті 28.10.1998 за № 695/3135. Держкомрибгосп). Наказом Держкомрибгоспу від 22.12.2010 № 591 визначено, що втратив чинність наказ від 25.06.1998 № 89 згідно із яким надавався відповідний дозвіл .

 

- тимчасові дозволи на подовження терміну дії використання залишків пакувальних матеріалів, етикеток та подовження терміну придатності продукції. Видача дозволу непередбачена жодним нормативно-правовим актом, заборонено видавати відповідний дозвіл наказом Держспоживстандарту від 19.12.2007 № 368 .

 

- дозволу на розміщення об'єкта торгівлі та сфери послуг (Закон України "Про систему оподаткування", Декрет Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки та збори". ДПА). З прийняттям Податкового кодексу України втратив чинність Декрет Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори". ДПА України видано наказ від 24.12.2010 № 1014 (Мін'юстом зареєстровано 12.01.2011 № 35/18773), яким скасовуються накази ДПА України, що були розроблені на виконання вимог Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори" .

 

- дозволу на використання місцевої символіки (герба міста або іншого населеного пункту, назви чи зображення архітектурних, історичних пам'яток) (Закон України "Про систему оподаткування", Декрет Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки та збори". ДПА). З прийняттям Податкового кодексу України втратив чинність Декрет Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори". ДПА України видано наказ від 24.12.2010 № 1014 (Мінюстом зареєстровано 12.01.2011 № 35/18773), яким скасовуються накази ДПА України, що були розроблені на виконання вимог Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори" .

 

- дозволу на проведення аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей (Закон України "Про систему оподаткування", Декрет Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки та збори". ДПА). З прийняттям Податкового кодексу України втратив чинність Декрет Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори". ДПА України видано наказ від 24.12.2010 № 1014 (Мінюстом зареєстровано 12.01.2011 № 35/18773), яким скасовуються накази ДПА України, що були розроблені на виконання вимог Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори" .

 


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів