У Житомирі представники інших міст ділились досвідом щодо впровадження бюджету участі - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
середа | 18.07.2018
Житомирська область

У Житомирі представники інших міст ділились досвідом щодо впровадження бюджету участі

30.03.2016
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

З 1 березня 2016 року Житомир приєднався до проекту з впровадження партисипаторного бюджету (бюджету участі), що передбачає право громадян на участь у розподілі частини коштів з міського бюджету.

29 березня до Житомира завітали експерти, які на практиці впроваджували модель партисипарного бюджету в своїх містах. У ході навчального семінару вони поділилися досвідом реалізації проекту в своїх регіонах.

Експерти ознайомили присутніх з основними принципами партисипаторного бюджету, розповіли, як бюджет участі працює в інших країнах світу, більш докладно зупинилися на польській моделі впровадження громадського бюджету. Так, з 2011 року в містах Польщі мешканці беруть активну участь у формуванні частини міських бюджетів через подачу своїх ініціатив-проектів. Впровадження ж проектів відбувається після голосування громадськістю.

Як зазначалося під час зустрічі, унікальність бюджету участі в тому, що кожна громада має свої правила та інструменти й по-різному реалізує партисипаторний бюджет, хоча принципи роботи в містах однакові.

Житомир увійшов у четвірку міст України, в яких Фундація польсько-української співпраці Паусі другий рік поспіль підтримує процес встановлення і впровадження механізму залучення громадян до управління містом. За словами Констянтина Плоского, представника Фундації Паусі, в минулому році експерти Фундації допомогли впровадити громадський бюджет в Чернігові, Черкасах та  Полтаві.

У Житомирі наразі триває робота над механізмами впровадження партисипаторного бюджету. Координаційна рада, затверджена розпорядженням міського голови, працює над проектом Положення про бюджет участі. Планується, що перші ініціативи мешканців міста будуть профінансовані у 2017 році.

У ході навчального семінару представники виконавчих органів міської ради, громадських організацій, депутати міської ради мали можливість отримати вичерпні відповіді у представників Фундації ПАУСІ, експертів з Чернігова та Чернівців  щодо основних етапів реалізації проекту та подальших організаційних кроків.

 


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів