Запорізькі підприємства готуються до виходу на світові ринки - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
понеділок | 23.07.2018
Запорізька область

Запорізькі підприємства готуються до виходу на світові ринки

30.06.2016
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

На засіданні Запорізької обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, яке відбулося 29 червня, під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Дмитра Давтяна, розглядалися питання просування вітчизняних товарів на європейські ринки. Участь у ній взяли більшість членів ради, Президент Запорізької торгово-промислової палати Володимир Шамілов, Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Елла Слепян, завідувач Сектору ДРС у Запорізькій області Олександр Мунтянов, як член координаційної ради.

Начальник управління організаційної роботи та міжнародних відносин Запорізької торгово-промислової палати Ксенія Нагорна ознайомила учасників з діяльністю Центру підтримки експорту у сфері виходу на нові ринки підприємств у Запорізькій області.

«Запорізька торгово-промислова палата пропонує комплекс послуг зі сприяння у просуванні продукції регіональних підприємств на світові ринки. Багаторічний досвід надання експертно-технічної та маркетингової підтримки бізнесу, партнерські зв’язки з діловими асоціаціями по всьому світу, участь у міжнародних проектах дозволяє експертам торгово-промислової палати бути надійним посередником при оптимізації експортного потенціалу. Фахівці забезпечують участь регіонального бізнесу в міжнародних програмах і партнерських проектах», - повідомила Ксенія Нагорна.

За її словами, понад 300 підприємств регіону завдяки діяльності торгово-промислової палати вже вийшли на міжнародні ринки.

«Цей досвід необхідно поширювати, щоб керівники підприємств знали, що вони мають можливість звернутися до торгово-промислової палати та отримати підтримку в просуванні товарів та продукції. Це відкриває для наших підприємств нові ринки збуту,  на ринках інших країн», - зазначила Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Елла Слепян.

У свою чергу заступник генерального директора Державного підприємства «Запоріжжястандартметрологія» Анатолій Маслак наголосив, що для просування вітчизняних товарів на європейські ринки запорізька продукція повинна відповідати регламентам та директивам ЄС. При цьому відповідними регламентами чи директивами може бути передбачена необхідність застосування процедур оцінки відповідності. За його словами, Україна одержить право визначати українські органи, які мають право здійснювати роботи з оцінки відповідності продукції технічним регламентам, що відповідають регламентам та директивам ЄС, та повідомляти про них  Європейській комісії в Брюссель. Таке право стосуватиметься виключно українських органів з оцінки відповідності, а результати будуть визнаватися в державах – членах ЄС, а також у державах – членах ЄАВТ (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія) та Туреччині, потенційно – також у США, Канаді, Японії, Австралії та Новій Зеландії. При експорті української продукції в ЄС торговельні партнери України та органи ринкового нагляду держав – членів ЄС повинні визнавати видані в Україні декларації про відповідність та сертифікати відповідності. Відповідно, декларації про відповідність та сертифікати відповідності, видані в державах – членах ЄС, повинні будуть визнаватися в Україні.

 


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів