У Рівному відбулася презентація найкращих бізнес-ідей - Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
Представництва Служби у регіонах
середа | 18.07.2018
Рівненська область

У Рівному відбулася презентація найкращих бізнес-ідей

30.09.2016
Поділитись:
twitter facebook В Контакте

29 вересня у місті Рівному відбулась ділова зустріч на тему: «Вільне підприємництво і демократія» в рамках реалізації «Програми розвитку малого та середнього підприємництва у місті Рівному на 2016 – 2017 роки» за підтримки Управління економіки міста виконавчого комітету Рівненської міської ради, у якій взяли участь завідувач Сектору ДРС у Рівненській області Віталій Самсон та головний спеціаліст Сектору Олена Трофімук.

Організатором заходу була Громадська організація «Рівненська федерація малого та середнього бізнесу «Єдність».  

Під час зустрічі проведено презентацію найкращих бізнес-ідей від учасниць проекту «Як українській жінці стати лідером в бізнесі?», який реалізовується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та нагороджено переможців конкурсу з найкращими бізнес-ідеями.

Серед присутніх: помічник аташе з питань культури Фонду сприяння демократії Посольства США Сергій Решетов; начальник Управління економіки міста Рівного Кирея Микола Іванович; заступник начальника відділу промисловості та підприємництва Управління економіки міста Наконечна Тамара Ксенофонтівна; головний спеціаліст відділу промисловості та підприємництва Управління економіки міста Попадинець Оксана Євгеніївна; голова Федерації Громадської організації «Рівненська федерація малого та середнього бізнесу «Єдність» Воробей Людмила, голова правління Центру підтримки громадських ініціатив «Чайка» Гунько Лариса Петрівна, представники бізнес-спільноти міста Рівного: підприємці, власники малого та середнього бізнесу, громадяни, які запланували реєстрацію свого бізнесу; а також громадськість.

ГО «Єдність» отримала 51 бізнес-ідею від учасниць проекту «Як українській жінці стати лідером в бізнесі?» в рамках конкурсу на найкращу бізнес-ідею.

Оціночним комітетом було відібрано 3 найкращих бізнес-ідеї, де були враховані критерії з актуальності, унікальності і обґрунтованості проекту.

Переможцями конкурсу з найкращих бізнес-ідей стали:

1. «Центр розвитку для дітей з аутизмом» (Кравчук Галина Володимирівна).
2. «Швейна майстерня з цехом для людей з обмеженими можливостями» (Павловська Ірина Іванівна).

3. «Виготовлення оригінальних будиночків для собак» (Закружевська Олена Олексіївна).

Переможців нагороджено сертифікатами на навчання курсу іноземної мови.

Завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Рівненській області Віталій Самсон привітав переможців конкурсу та коротко ознайомив присутніх з діяльністю Державної регуляторної служби України, висвітлив питання дерегуляції,  ознайомив присутніх з основними новими заходами Плану щодо дерегуляції господарської діяльності на 2016-2017 роки, ухваленого КМУ 23.09.2016, який передбачає спрощення процедурних питань ведення бізнесу - адміністративних процедур, процедур державного нагляду (контролю) за регулюванням господарської діяльності, розширення можливостей суб’єктів господарювання щодо участі у наданні публічних послуг, спрощення митного, податкового регулювання та подання звітності, а також удосконалення процедур технічного регулювання господарської діяльності.

Також, Віталій Самсон проінформував присутніх щодо запровадженого в Україні нормами постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта»  від 11.03.2004 № 308 (постанова КМУ від 16.12.2015 № 1151 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308») тесту малого підприємництва (М-Тесту), в основі якого лежить методика обчислення стандартних витрат малого підприємництва на виконання конкретного регуляторного акта та навів приклад його застосування.

«За своєю суттю М-Тест є розрахунком витрат, які понесе суб'єкт малого  підприємництва внаслідок введення того чи іншого державного регулювання. Сама методика проведення М-тесту є чіткою і дозволяє максимально легко оцінити витрати, які понесе малий бізнес при виконанні відповідного регулювання. Впровадження регуляторного інструменту М-Тесту призводить до зростання фінансових можливостей малого бізнесу через зменшення витрат на зайве регулювання. Дуже важливою є якісна комунікація бізнесу та влади» - зазначив Віталій Самсон.


Регуляторні акти
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
28.11.2016
Перелік проектів регуляторних актів, що надійшли на погодження до ДРС від центральних органів виконавчої влади:
23.11.2016
Читати розділ >>
Архів