Михайло Бродський: «Штрафи повинні бути – тоді підприємці розуміють свої огріхи

26 березня 2013 року на черговому засіданні Експертно-апеляційної ради було розглянуто 21 скаргу від підприємців. 14 з них отримала задовільну відповідь, а значить органи ліцензування зобов’язані скасувати рішення про анулювання їхніх ліцензій. Про виконання розпорядження Держпідприємництва, прийнятого на підставі рішення експертно-апеляційної ради, органи виконавчої влади мають повідомити Службу у десятиденний термін.

Під час розгляду скарг бізнесу на безпідставне анулювання ліцензії Держархбудінспекцією, голова експертно-апеляційної ради Михайло Бродський звернув увагу на розмір штрафів. Так, орган ліцензування наклав штраф на підприємство у розмірі 103 230 грн. за здійснення ним будівельної діяльності без ліцензії. Проте такі дії з боку органу ліцензування не є правомірними: рішення про анулювання ліцензій набирає чинності через 30 днів з дня його прийняття, а штраф виписали раніше цього терміну.

Михайло Бродський наголосив, що штрафи повинні бути як нагадування діяти правочинно. Проте і самі штрафи мають накладатися законно.

«Справа в тому, що підвищення штрафів – моя ініціатива. У Законі про містобудівну діяльність в перехідних положеннях ми підняли штрафи, щоб вони були суттєвими. Тому що на той момент вони були 85 грн. Коли були 85 – то ніхто навіть не штрафував. А штрафи повинні бути, адже тоді підприємці розуміють свої огріхи», - зазначив Михайло Бродський.

Арбітражним керуючим було залишено ліцензії, у зв’язку з тим, що їх анулювання було незаконним. Міністерство юстиції України вже не є органом ліцензування, а значить, не має права позбавляти ліцензій. Слід нагадати, що 19 січня стала чинною нова редакція Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (від 22.12.2011 № 4212-VI). Згідно з її положеннями, арбітражні керуючі мають півроку, починаючи з 19 січня 2013 року, щоб обміняти ліцензії на свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора). Дані вносяться до Єдиного реєстру арбітражних керуючих.

26.03.2013